MLEKO

PRZYGOTUJ:

– 200 g wiórków kokosowych (zwróć uwagę, by nie były siarkowane)
– 4 szklanki wody
– gazę  
– blender

Wiórki wrzuć do garnka i zalej dwoma szklankami wody. Mieszając, gotuj ok. 3 minut. Blenduj całość przez 4-5 minut. Kiedy masa trochę przestygnie, porcjami przeciskaj przez gazę. MOCNO! Im więcej siły w to włożysz, tym mleko będzie tłustsze, a co za tym idzie – smaczniejsze. Kiedy skończysz, powtórz cały proces raz jeszcze. Gotowe mleko warto zagotować – będzie mogło dłużej postać w lodówce. Nie ma też problemu z jego mrożeniem.


MĄKA

Wiórki, które zostały po zrobieniu mleka, rozłóż na blasze piekarnika, najlepiej na noc. Kiedy przeschną, włóż do piekarnika rozgrzanego do 100 stopni na 10-15 minut (UWAŻAJ, żeby się nie przypaliły), przemieszaj i zostaw na kolejne 10 minut. Wysuszone wiórki wyjmij z piekarnika i odstaw na parę godzin , potem miel partiami w młynku do kawy na mąkę (NIE SPAL MŁYNKA ;)).GOTOWE!
5 komentarzy:
 1. Mat SCALAK
  Mat SCALAK says:

  Super jest to mleko! 🙂
  Roślinne może być ciekawą alternatywą dla tych co krowiego muszą unikać.
  A mąkę kokosową do czego wykorzystać?
  Co do młynka, to ten też ma swoją żywotność. Czasami da się ją przedłużyć 😉

  Odpowiedz
 2. Magda Suchan
  Magda Suchan says:

  Ogranicza Cię tylko wyobraźnia 😉 Świetnie sprawdza się np. w omletach – polecam mieszać z dodatkiem gazowanej wody mineralnej. Po zmieszaniu warto dać im chwilę, bo mąka fajnie pęcznieje i jest szansa na omlet – grubasek.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *